- read

Ile kosztuje stworzenie strony internetowej?

stronywwwbydgoszcz 39

Jeśli chcesz zbudować witrynę dla swojej firmy, musisz podjąć wiele ważnych decyzji związanych z planowaniem, projektowaniem i uruchomieniem witryny. Jednym z pierwszych głównych wyborów będzie podjęcie decyzji, czy chcesz zbudować witrynę od zera, czy skorzystać z platformy do tworzenia witryn.

Aby stworzyć stronę internetową od podstaw, prawdopodobnie będziesz musiał zatrudnić programistę. Deweloper będzie używać HTML i innych języków, takich jak CSS i Javascript, do tworzenia stron internetowych. Chociaż budowanie od podstaw może wymagać więcej czasu i pieniędzy, ta opcja może spowodować, że witryna będzie wyglądać i działać dokładnie tak, jak chcesz.

Jeśli wolisz nie zatrudniać programisty i samodzielnie budować swojej witryny, możesz zacząć od jednej z setek platform wydawniczych, kreatorów witryn i systemów zarządzania treścią dostępnych na rynku.

Spośród tych rozwiązań najpopularniejszym jest CMS . Umożliwia łatwe dostosowywanie projektu witryny, dodawanie multimediów do postów, porządkowanie treści według tagów i kategorii, zarządzanie wieloma użytkownikami, edycję podstawowego kodu i wiele więcej.

Aby pomóc Ci znaleźć rozwiązanie odpowiednie dla Twojej firmy, porównamy różne możliwości korzystania z popularnego systemu CMS WordPress lub tworzenia witryny HTML od podstaw.

Poniżej znajdują się kluczowe punkty, na których się skupimy. Kliknij dowolny z poniższych linków, aby przejść do tej sekcji.

Co to jest statyczny kod HTML?

Statyczna witryna HTML składa się z biblioteki plików HTML, jednego pliku HTML na każdą stronę w witrynie. Gdy użytkownik odwiedza statyczną witrynę internetową, jego przeglądarka wysyła żądanie do serwera, a serwer zwraca pojedynczy plik HTML strony www bydgoszcz (i prawdopodobnie niektóre towarzyszące arkusze stylów i skrypty), aby wyświetlić stronę w przeglądarce. Statyczna strona HTML wygląda tak samo dla każdego odwiedzającego i można ją zmienić tylko wtedy, gdy programista sam zmodyfikuje kod HTML.

Chociaż statyczne witryny HTML są stosunkowo proste w tworzeniu (jeden plik HTML = jedna strona internetowa), ich utrzymanie jest nieefektywne, ponieważ cała spersonalizowana lub dynamiczna zawartość musi być zakodowana bezpośrednio w pliku HTML, a wszelkie zmiany dotyczące całej witryny muszą być wprowadzane wewnątrz każdy plik HTML. Dlatego utrzymanie dużej statycznej strony internetowej zajęłoby dużo czasu i wysiłku.

Rozwiązaniem na to jest dynamiczna strona internetowa. Zamiast biblioteki gotowych do wysłania plików HTML, dynamiczne witryny internetowe na żądanie tworzą strony internetowe po stronie serwera. Gdy odwiedzasz stronę z dynamicznej witryny, serwer sieciowy odpowiada na żądanie przeglądarki, konstruuje plik HTML z przechowywanych danych za pomocą języka skryptowego, takiego jak PHP, a następnie wysyła ten nowy plik HTML z powrotem do przeglądarki w celu wyświetlenia. Pozwala to na znacznie większą elastyczność i bardziej spersonalizowane wrażenia dla indywidualnych odwiedzających.

Dynamiczne strony internetowe można również programować od zera, ale są one częściej implementowane za pomocą kreatora stron internetowych, platformy lub systemu CMS, takiego jak WordPress, jak zobaczymy dalej.

WordPress to elastyczny CMS, który umożliwia wielu użytkownikom tworzenie i prowadzenie strony internetowej bez kodowania. Chociaż witryna WordPress jest znacznie łatwiejsza do dostosowania niż witryna HTML, witryna WordPress będzie trudniejsza w utrzymaniu. Z witryną HTML nie musisz się martwić o zgodność wtyczek ani konserwację witryny. Jednak ponieważ do wprowadzenia zmian potrzebny będzie programista, nie będziesz mieć kontroli nad swoją witryną.

Teraz, gdy mamy krótki przegląd różnic między budowaniem i zarządzaniem witryną na WordPressie a budowaniem i zarządzaniem statyczną witryną HTML, wyjaśnijmy możliwe błędne przekonanie: Czy WordPress używa HTML?

Czy WordPress używa HTML?

Krótka odpowiedź brzmi: tak.

Długa odpowiedź brzmi, że WordPress nie jest pisany głównie w HTML. Jego podstawowe oprogramowanie – a także wtyczki i motywy WordPress – są napisane głównie w PHP , języku programowania, który kontroluje sposób interakcji witryny WordPress i łączenia jej z bazą danych.

PHP to język po stronie serwera, co oznacza, że ​​działa w całości na serwerze, na którym znajduje się strona internetowa. Tak więc, gdy odwiedzający witrynę wpisze jeden z adresów URL Twojej strony, kod PHP na Twoim serwerze odbiera to żądanie i pobiera odpowiednią treść z Twojej bazy danych WordPress. Następnie konwertuje tę zawartość do pliku HTML (i towarzyszących mu plików CSS) i odsyła je z powrotem do gościa, który złożył żądanie. Ponieważ rdzeń WordPressa jest napisany w PHP, zewnętrzni programiści mogą również tworzyć wtyczki i motywy, które działają na własnych plikach PHP i wykorzystują zawartość bazy danych w dowolny sposób.

Tak więc, podczas gdy witryna WordPress będzie wyglądać i funkcjonować tak samo jak statyczna witryna HTML dla użytkowników końcowych, proces przechowywania i dostarczania jej treści i funkcji do tych użytkowników jest zupełnie inny.

Podczas gdy serwer hostingowy musi zebrać Twoje posty lub strony WordPress w pliki HTML za pomocą kodu PHP, każda strona statycznej witryny jest przechowywana jako osobny plik HTML i istnieją one w całości. Nie jest wymagany montaż. To dlatego, że HTML, podobnie jak CSS i JavaScript, jest językiem po stronie klienta. Zamiast działać na serwerze hostingowym, HTML działa na urządzeniu użytkownika odwiedzającego witrynę internetową.

Przyjrzyjmy się, co to oznacza pod względem szybkości.

WordPress a szybkość HTML

Konsumenci online nie chcą tracić czasu na oczekiwanie na załadowanie strony internetowej. W rzeczywistości szybkość strony jest tak ważna dla wygody użytkownika, że ​​Google zaczął uwzględniać ją jako jeden z czynników rankingowych w 2010 r. na komputery stacjonarne i 2018 r. na urządzenia mobilne . Głównym powodem włączenia szybkości do algorytmu było to, że dane pokazały, że odwiedzający spędzali mniej czasu w wolniejszych witrynach. Według badania przeprowadzonego przez Google , gdy czas wczytywania strony skraca się z jednej sekundy do 10 sekund, prawdopodobieństwo odbicia się odwiedzającego witrynę mobilną wzrasta o 123%.

Aby zapewnić dobre wrażenia użytkownika i zmniejszyć współczynnik odrzuceń tworzenie stron internetowych bydgoszcz w witrynie, musisz wziąć pod uwagę szybkość przy podejmowaniu decyzji o tym, jak zbudować witrynę. Porównajmy szybkość witryn WordPress i HTML poniżej.

Szybkość WordPress

Wadą witryny WordPress wymagającej PHP i bazy danych jest jej wpływ na czas ładowania. Za każdym razem, gdy odwiedzający trafia na twoją stronę, twój serwer musi wykonać kod PHP i pobrać informacje z twojej bazy danych, aby wyświetlić poprawne informacje odwiedzającemu. Ponieważ wymaga to więcej zasobów serwera niż witryna HTML, może wydłużyć czas ładowania i opóźnienia.

Jednak wybierając dostawcę szybkiego hostingu, kupując sieć dostarczania treści (CDN) , optymalizując i kompresując obrazy oraz podejmując inne kroki w celu przyspieszenia witryny WordPress , możesz spełnić oczekiwania klientów dotyczące szybkości.

Szybkość HTML

Jak wspomniano powyżej, witryny HTML nie wymagają wykonywania PHP ani zapytań do bazy danych do załadowania. Oznacza to, że jeśli ich kod jest zoptymalizowany, witryny HTML są szybsze po zainstalowaniu niż witryny WordPress.

Istnieje kilka kroków, które możesz wykonać, aby zoptymalizować witrynę HTML, aby zapewnić jej szybkie ładowanie. Te kroki obejmują eliminację zbędnych białych znaków i komentarzy, buforowanie treści, zmniejszenie liczby wbudowanych skryptów, minimalizowanie i kompresowanie obrazów, korzystanie z leniwego ładowania obrazów i wiele innych. Należy pamiętać, że wiele z tych kroków pomoże również skrócić czas ładowania witryny WordPress.

Łatwość użycia WordPress a HTML

Chcesz, aby budowa strony internetowej była jak najłatwiejsza i najszybsza. Często jednak łatwość użytkowania odbywa się kosztem elastyczności. Im większą masz kontrolę nad administracją i projektowaniem swojej witryny, tym trudniej będzie ją tworzyć i nią zarządzać. Im łatwiejszy proces, tym mniej kontroli będziesz mieć.

Wybór platformy polega więc po części na zadecydowaniu, czy ważniejsza jest dla Ciebie łatwość obsługi czy elastyczność. Mając to na uwadze, porównajmy poniżej łatwość korzystania z witryny WordPress i HTML.

Łatwość obsługi WordPress

Dzięki WordPress możesz mieć prawo własności do swojej witryny bez konieczności kodowania jej od podstaw lub w ogóle nie wiedzieć, jak kodować. Możesz łatwo tworzyć i zarządzać treścią, zmieniać wygląd swojej witryny i konfigurować jej ustawienia we wbudowanym pulpicie nawigacyjnym oraz łatwo rozszerzać jej funkcjonalność za pomocą wtyczek.